Ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach oraz na brzuchu

 

Ćwiczenia na cellulit na udach

Cellulit to coś, czego wolałaby uniknąć każda kobieta. Wygląda nieestetycznie i sprawia, że czujemy się mniej atrakcyjnie i niekomfortowo. Jednakże nawet zachowanie szczupłej sylwetki bez wahań wagi nie jest w stanie zagwarantować nam idealnie jędrnej skóry na udach i pośladkach bez najmniejszego śladu cellulit. Cellulit pojawia się równie często u osób szczupłych, co i osób otyłych. Jak więc mu przeciwdziałać lub zwalczać już powstałe oznaki?


Menu:

Wpływ ćwiczeń na cellulit na nasze ciało

Poprzez ćwiczenie odpowiednich partii ciała można zapewnić im odpowiednią jędrność i elastyczność skóry. Oczywiście stosowanie kremów nawilżających, odpowiednio dobranych suplementów diety czy wykonywanie specjalnych masaży również powinno przynieść efekty. Jednakże ćwiczenia to pewnego rodzaju fundament w zachowaniu idealnej jędrności skóry. Ich kolejną zaletą jest to, że w przeciwieństwie do kremów i suplementów nic nie trzeba za nie płacić, a większość ćwiczeń można wykonywać w wolnej chwili i w zaciszu własnego domu. Jakie ćwiczenia przynoszą najlepsze efekty w walce z cellulitem?

Jakie ćwiczenia na cellulit wybrać?

Najważniejszym elementem w wykonywaniu ćwiczeń na cellulit jest systematyczność. Tylko wtedy przyniosą one zauważalne i trwałe rezultaty. Decydując się na walkę z cellulitem poprzez aktywność fizyczną, należy wybierać te ćwiczenia, które angażują obszary narażone na cellulit, a więc pośladki i uda.

Klasyczne bieganie na cellulit

Regularne bieganie może pozytywnie wpłynąć na redukcję pomarańczowej skórki. Podczas biegania pracują nasze pośladki i na cellulit na udach ćwiczenia tego typu angażują obszary, na których najczęściej pojawia się wstydliwa pomarańczowa skórka. Bieganie nie tylko wysmukla nasze ciało, ale też je ujędrnia, dzięki czemu cellulit jest mniej widoczny. Jednakże najważniejsze w walce z cellulitem jest odpowiednie krążenie. Bieganie jest tak skuteczne w walce z cellulitem, ponieważ pozytywnie wpływa na układ krążenia i usprawnia jego działanie. Poza tym, jeśli poza cellulitem zmagasz się także z nadprogramowymi kilogramami, to jest to aktywność idealna dla ciebie. Bieganie doskonale sprawdza się przy odchudzaniu. Umożliwia spalanie aż 400 kcal w ciągu godziny.

Stare, dobre przysiady na cellulit

Przysiady to jedno z ulubionych ćwiczeń kobiet na siłowni. Doskonale wpływają na pośladki, sprawiając, że wyglądają na bardziej krągłe i uniesione. Co więcej, przysiady doskonale wpływają na zmniejszenie widoczności cellulitu. Ich kolejnym plusem jest to, że z powodzeniem można je wykonywać w domu, a zrobienie nawet kilku serii przysiadów nie zajmuje wiele czasu. Kolejnym plusem jest mnogość różnorodnych modyfikacji przysiadów, dzięki czemu nie trzeba wciąż wykonywać jednego ćwiczenia w kółko.

Jak widzisz, na cellulit ćwiczenia powinny angażować przede wszystkim dwa podstawowe obszary naszego organizmu

Podsumowując, najlepsze ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach to przede wszystkim te, które angażują do pracy właśnie te dwa obszary. Doskonale sprawdzi się więc bieganie, różnorodne przysiady i wszelkiego rodzaju wykroki. Jeśli borykasz się z cellulitem również w okolicach brzucha, warto zainteresować się ćwiczenia z wykorzystaniem hula-hoop ze specjalnymi wypustkami. Poza masażem w okolicach talii zmusza ono do pracy także uda i pośladki, a więc działa na wszystkie trzy obszary dotknięte cellulitem jednocześnie.

Podsumowując

Warto pamiętać o systematyczności, a przypadku chęci uzyskania jak najlepszych efektów warto zainteresować się także pozostałymi metodami walki z cellulitem. Ich odpowiednia kombinacja powinna przynieść zadowalające efekty dość szybko.

Źródła i literatura
  1. Cellulit: zapobieganie i leczenie. Porada bez wizyty; Rudolf Weyergans; Wydawn. W.A.B., 1995; ISBN 8385554610, 9788385554615
  2. No More Cellulite: A Proven 8 Week Program for a Firmer, Fitter Body; Wayne L. Westcott, Rita La Rosa Loud; Berkley Pub.Company, 2003; ISBN: 0399528571, 9780399528576
  3. Cellulite Buster: The 30 Day Diet Plan; Monica Grenfell; Pan, 2002; ISBN: 0330491695, 9780330491693

Dodaj komentarz