Jak walczyć z cellulitem i mu się nie poddać?

 

Jak walczyć z cellulitem

Leczenie cellulitu musimy rozpocząć od określenia od tego jaki typ oraz stadium cellulitu nas dotyczy. Dlaczego? Każdy ze stopniów zaawansowania tego schorzenia wymaga innych sposobów, które wykorzystamy w celu jego wyeliminowania. W artykule przedstawimy szczegółowo w jaki sposób walczyć z cellulitem, aby w niedalekiej przyszłości móc znowu cieszyć się pięknym, jędrnym ciałem. Zapraszamy do czytania.


Menu:

Jak zwalczyć cellulit na udach i wszystkich innych miejscach narażonych miejscach?

Jeżeli walczymy z cellulitem wodnym oraz cellulitem w początkowym jego stadium wystarczą mniej agresywne metody walki. Jak usunąć cellulit z ud jeżeli jest widoczny jedynie po ściśnięciu fałdu skóry między palcami? Wystarczą odpowiednie, niezbyt intensywne ale regularne ćwiczenia fizyczne oraz drogeryjne kosmetyki antycellulitowe, balsamy i kremy wspomagane wcześniejszymi peelingami. Już po miesiącu regularnych ćwiczeń i stosowania kosmetyków zauważymy pierwsze zadowalające efekty.

Leczenie cellulitu, który jest w zaawansowanym stadium

W przypadku zaawansowanego, tłuszczowego cellulitu widocznego gołym okiem nawet w spoczynku lub przy chodzeniu musimy podjąć znacznie trudniejsze leczenie. Jak walczyć z cellulitem na udach w momencie gdy jest bardzo widoczny i zaawansowany? Przede wszystkim warto rozważyć zabiegi medycyny estetycznej. Kremy i peelingi z drogerii nie są wystarczające do zlikwidowania uporczywego, zaawansowanego cellulitu ale możemy używać ich uzupełniająco – wspomagająco. Zabiegi cechujące się wysoką skutecznością antycellulitową to m.in.:

  • Karboksyterapia – jeden z najbardziej skutecznych zabiegów dostępnych na rynku, polega na precyzyjnym podaniu w kłopotliwe miejsca dwutlenku węgla za pomocą krótkiej igły. Zwiększa przepływ krwi a także wpływa na rozbicie komórek tłuszczowych,
  • Lipoliza iniekcyjna – polegająca na podskórnym wstrzyknięciu preparatu który rozpuszcza komórki tłuszczowe,
  • Mezoterapia – kolejny zabieg polegający na ostrzykiwaniu wybranej partii ciała preparatem ułatwiającym rozpuszczenie tłuszczu,
  • Laseroterapia – zabieg jednocześnie pobudza mikrokrążenie, wspomaga spalanie tłuszczu oraz usuwanie toksyn z organizmu.

Jak usunąć cellulit z ud bez konieczności wydawania sporych sum na zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej?

Najważniejsze jest kompleksowe i regularne działanie. Warto uzbroić się w cierpliwość ponieważ na efekty będziemy musiały zapracować, aby pokonać cellulit. Jak zwalczyć go w domu i czy to w ogóle możliwe? Musimy pamiętać o zdrowej i zbilansowanej diecie, bogatej w błonnik.

Należy wykluczyć wszelkiego rodzaju produkty smażone na głębokim tłuszczu, słodycze, gazowane słodkie napoje, słone przekąski oraz fastfoody. Konieczne jest picie co najmniej dwóch litrów wody oraz herbaty (zielonej lub herbatek ziołowych) dziennie. Musimy pamiętać o regularnej aktywności fizycznej, ćwiczenia nie powinny być zbyt intensywne. Najlepiej sprawdzą się marsze, biegi, pływanie, jazda na rolkach i rowerze. Skutecznym rozwiązaniem wspomagającym kurację antycellulitową jest masaż bańką chińską, który wykorzystuje metodę próżniowego zasysania skóry oraz znajdujących się pod nią tkanek. Masaż bańką chińską poprawia ukrwienie tkanek podskórnych i wyraźnie niweluje tzw. skórkę podoskonale poprawia ich ukrwienie, wyraźnie redukując skórkę pomarańczową.

Podsumowując, mając cellulit leczenie należy podjąć relatywnie szybko!

Kurację antycellulitową by wzmocnić jej skuteczność należy wesprzeć odpowiednią suplementacją antycellulitową, dobraną do rodzaju cellulitu. Wszystko po to, aby nie pozwolić mu „zadomowić” się w naszym organiźmie do tego stopnia, w którym leczenie będzie już ciężką batalią.

Źródło i literatura
  1. Najnowsze metody zwalczania cellulitu: lipodemia, przemiana materii, limfodemia; Ewa Rohozińska; Bauer-Weltbild Media – Klub dla Ciebie, 2009; ISBN: 8325800755, 9788325800758
  2. Physiology and Behavior 2008;93(3):486

Dodaj komentarz