Jak wygląda cellulit wodny i na pupie? Galeria zdjęć

 

Jak wygląda cellulit wodny

Cellulit to najprościej ujmując degeneracja podskórnej tkanki tłuszczowej. Najczęściej występuje na pośladkach i udach ale też brzuchu i ramionach. Miejsca objęte skórką pomarańczową charakteryzują się grudkowatą, włóknistą i pomarszczoną skórą. Wygląd i natężenie cellulitu zależą od jego stopnia zaawansowania a także rodzaju.


Menu:

Oprócz cellulitu wodnego, zazwyczaj rozróżniamy jeszcze ten typu tłuszczowego

Cellulit wodny, charakteryzujący się małą intensywnością, często widoczny jedynie podczas ściśnięcia skóry pomiędzy palcami. Spowodowany jest nadmiernym gromadzeniem się wody w organizmie, często woda zatrzymuje się powodując ten rodzaj cellulitu z powodu długotrwałego przyjmowania antykoncepcyjnych środków hormonalnych,

Kolejnym rodzajem jest cellulit tłuszczowy

Znacznie trudniejszy do zwalczenia niż cellulit wodny, najczęściej dotyka kobiet zmagających się z nadwagą oraz efektem jo-jo po odchudzaniu. Przyczyną tworzenia się cellulitu tłuszczowego jest odkładanie się w tkankach kwasów tłuszczowych, co powoduje tworzenie się z nich trójglicerydów. Cellulit tłuszczowy charakteryzuje się licznymi wgłębieniami i wybrzuszeniami, jest zazwyczaj bardzo widoczny. Widoczne pod skórą zgrubienia i wybrzuszenia to nic innego jak nabrzmiałe komórki tłuszczowe – adypocyty. Komórki tłuszczowe powiększając się powodują ucisk znajdujących się blisko nich naczyń krwionośnych i limfatycznych. Powoduje to pogorszenie krążenia krwi, osłabienie działania przemiany materii w komórkach które słabiej przyswajają składniki odżywcze oraz tlen a co za tym idzie spowolnione zostaje usuwanie toksyn z komórek. Konsekwencją tych zaburzeń jest zaleganie w tkankach toksycznych resztek oraz wody.

Cellulit na pośladkach i reszcie ciała. Etapy i stopnie schorzenia

  1. Pierwszy stopień cellulitu w którym skórka pomarańczowa nie jest jeszcze bardzo widoczna. Żeby stwierdzić cellulit w jego pierwszym etapie, należy ścisnąć pomiędzy dwoma palcami płat skóry na wybranej części ciała np. na udach, pośladkach lub ramionach. Jeżeli poddana uściskowi skóra pokaże lekkie grudki oznacza to że wystąpił pierwszy stopień cellulitu,
  2. Drugi stopień cellulitu sprawdzimy postępując dokładnie w taki sam sposób jak w przypadku pierwszego, jednak fałd skóry poddany uciskowi wyglądem przypomina już bardziej skórkę pomarańczy, a przy samym uścisku możliwy jest odczuwalny lekki ból.
  3. Trzeci stopień cellulitu jest możliwy do stwierdzenia bez specjalnego sprawdzania poprzez ściskanie, fałdy i grudki mają większy rozmiar. Na całym obszarze występowania cellulitu skóra w jej głębszych warstwach jest znacznie pofałdowana ale jeszcze nie pomarszczona.
  4. Czwarty stopień cellulitu to etap, w którym skóra jest całkowicie zajeta dużymi i widocznymi zmianami – pofałdowaniami, trzęsącymi się grudkami. Zmiany są bardzo bolesne, nawet przy lekkim dotyku dłonią.

Cellulit w ciąży i inne – galeria zdjęć

W poniższej galerii prezentujemy przykłady cellulitu wodnego oraz tłuszczowego, na różnych etapach. Obejrzyj zdjęcia i przekonaj się jak wygląda zaawansowany tłuszczowy cellulit na pośladkach, cellulit na ramionach, lekki wodny cellulit na pupie a nawet jak wygląda cellulit w ciąży.

Zdjęcie cellulitu Pani Martyny z Wrocławia
Zdjęcie cellulitu Pani Martyny z Wrocławia
Zdjęcie cellulitu Pani Katarzyny z Warszawy
Zdjęcie cellulitu Pani Katarzyny z Warszawy
Zdjęcie cellulitu Pani Barbary z Trójmiasta
Zdjęcie cellulitu Pani Barbary z Trójmiasta
Źródła i literatura
  1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20865236
  2. Cellulite in menopause. Przeglad Menopauzalny; Lezsko, M. (2014 October); 135, 298–304
  3. Cellulitis: New Insights for the Healthcare Professional: 2011 Edition: ScholarlyPaper; ScholarlyEditions, 2012; ISBN: 1464914060, 9781464914065

Dodaj komentarz