Cellulit na udach czy na brzuchu, a może… Jak go rozpoznać?

 

Cellulit na udach

Cellulit jest bardzo podobny do skórki na pomarańczy – jest to skórka niejednorodna, nie ma gładkości takiej, jak skórka na jabłku. Gdzie może pojawić się taki cellulit? Można go zobaczyć w różnych miejscach ludzkiego ciała – obecny jest cellulit na brzuchu, cellulit na łydkach, cellulit na nogach. Zdarza się także cellulit na ramionach, cellulit na udach. Cellulit uda to okropna wada. Cellulit jest skazą na skórze, tym co każda kobieta chce wyeliminować. Od 50 do 90 procent kobiet cierpi na cellulit. Nie jest to zagrażająca życiu choroba, ale raczej skaza na urodzie. Wynika z genetyki, złej diety, braku ruchu, siedzącego trybu życia.


Menu:

Męczarnie z cellulitem na udach

Porady dietetyczki oraz sport i dieta potrafią pomóc w eliminowaniu takiej skazy. Na pewno warto wyeliminować taką skazę, a życie od razu będzie lepsze oraz znacznie piękniejsze. Nie trzeba leków, operacji i zabiegów – wystarczą masaże, dieta, woda mineralna, aktywność fizyczna i już można doskonale czuć się w nowym ciele, jako nowa osoba. Osoba zmagająca się z cellulitem potrzebuje pomocy oraz wsparcia. Rodzina może znakomicie wspierać osobę zmagającą się z tą wadą urody. Rola familii w takiej walce jest na pewno bezcenna. Samotnie walczy się o wiele trudniej i ciężej.

Konsekwencja zwalcza cellulit na brzuchu

Cellulit na co dzień nie rzuca się w oczy, jest ukryty pod ubraniem, pod spodniami lub spódnicami. Najlepiej widoczny jest na plaży, gdy niejedna osoba opala się półnago, jej ciało jest odkryte i cellulit ujawnia się w całej okazałości. Z tego powodu panie na wiosnę zaczynają intensywną walkę z cellulitem. Taka pomarańczowa skórka jest wadą, a klienci nie chcą go mieć. A właściwie panie intensywnie z nim walczą, ponieważ cellulit jest skazą, która je przeraża. Nie wolno pozostawić sobie cellulitu na nogach, bo to ujma na urodzie. O wiele lepiej jest dbać o zredukowanie takiej ujmy i poczuć się o wiele lepiej. Jak zacząć walkę z grudkami pod skórą?

Niezbędne są dwie wizyty – u kosmetyczki oraz dietetyka

Dobrze jest także porozmawiać z trenerem personalny, który opracuje dobry zestaw ćwiczeń. Zmasowany atak pomoże, a pani przestanie się męczyć cellulitem. Po pewnym czasie, po pół roku lub roku, cellulit zniknie, a gładkie ciało stanie się realne, piękne, upragnione. Będzie rzeczywistością, a nie marzeniem. Oczywiście powrót do złej diety i braku aktywności fizycznej na pewno doprowadzi do ponownego ujawnienia się cellulitu. Pomarańczowa skórka lubi powracać.

Czy jeżeli mam cellulit na nogach, to dam radę go pokonać?

Na pewno tak, szczególnie gdy ma go młoda dziewczyna, która chce czarować pięknym ciałem. Starsze panie potrafią z takim cellulitem żyć, ale osoby młode nie chcą cierpieć. Mają zamiar pokazywać gładkie pośladki, uda i łydki na plaży, czarować ukochanego urodą, być piękne i nie chcą mieć cellulitu. Nie godzą się z obecnością takiej skazy na urodzie, która na pewno urody nikomu nie dodaje. Pomarańczowa skórka nie musi być stanem stałym, a jeśli pani wie jak zwalczyć tę wadę to może sobie spokojnie żyć.

Źródła i literatura
  1. Drąg, Jagoda, Anna Goździalska, and Jerzy Jaśkiewicz. „Udział hormonów płciowych w patofizjologii cellulitu.” (2013).
  2. Załęska-Żyłka, Izabela. Cellulit primary and secondary prevention. Diss. Uniwersytet Jagielloński. Collegium Medicum. Wydział Lekarski., 2012.

Dodaj komentarz