Dieta na cellulit i inne domowe sposoby

 

Dieta na cellulit i inne domowe sposoby

Obecnie coraz więcej osób ma problem z cellulitem, ponieważ sprzyjają temu stres, pośpiech, zła dieta, brak dbałości o siebie. Jednak nie jest to koniec świata i wystarczy zwrócić szczególniejszą uwagę na cellulit.


Menu:

Diety na cellulit to nie jedyny domowy sposób walki z tym wstydliwym schorzeniem

Domowe sposoby jego zwalczania uwzględniają takie elementy jak na cellulit dieta bogata w odpowiednie składniki czy zioła na cellulit, aby pozbyć się kłopotliwej pomarańczowej skórki.

Dieta na cellulit na udach to zazwyczaj pierwszy wybór!

Dieta na cellulit na udach to lekkie posiłki spożywane pięć razy dziennie, pięć porcji warzyw i owoców dziennie, herbatki ziołowe, dwa litry wody mineralnej dziennie. Jak się pozbyć cellulitu domowe sposoby to dobre rozwiązanie, które na pewno przyniesie korzyści niejednej osobie.

Zioła na cellulit dla detoksu organizmu

Zioła na cellulit pomagają, są wsparciem i na pewno dają paniom sposób na oczyszczenie ciała. Herbatka z rumianku, napar z pokrzywy, napar z zielonej herbaty oraz imbiru pomagają, ponieważ oczyszczają organizm. Ważna jest jednak regularność stosowania, a nie picie takich naparów od czasu do czasu. Niektóre zioła oraz olejki ziołowe można wmasować w ciało, sprawiając w ten sposób ulgę. Jałowiec i pietruszka są moczopędne, na pewno warto je pić, bo czyszczą pięknie nerki i pośrednio redukują cellulit. Maska z czarnej rzepy nałożona na ciało także redukuje cellulit.

Pomocny jest peeling z kawy i oliwy, który wygładza wspaniale ciało, cudownie pachnie i także powoduje, że cellulit znika. Ostropest i cynamon oczyszczają wątrobę, a cynamon przyśpiesza spalanie tłuszczu. Jego działanie jest nieocenione, nie wolno o tym zapominać. Jakość takiego cynamonu jest wysoka, a panie cierpiące na cellulit mogą spokojnie pozbyć się pomarańczowej skórki. Bluszcz rozbija tkankę tłuszczową, warto go wcierać w cellulit. Jest to dobre zioło. Nawet żele na cellulit bazują na bluszczu i tym podobnych roślinach. Skuteczność bluszczu w zwalczaniu cellulitu jest wysoka.

Alternatywne, domowe sposoby na cellulit

Ciekawym pomysłem na zwalczanie pomarańczowej skórki jest stworzenie papki z cynamonu i wody oraz nałożenie jej na nogi, uda oraz pośladki. Dzięki takiemu podejściu można szybciej wyrugować skórkę. Aby zwiększyć skuteczność tej maski warto owinąć ciało z papką rodzajem folii, bo przyspiesza to działanie. Imbir znakomicie przyśpiesza spalanie i zbijanie wagi, a poza tym dodany do herbaty podnosi jej walory smakowe. Jest to oczywista prawda i należy o niej zawsze pamiętać. Imbirowe przysmaki mają wyjątkowy urok, a panie uwielbiają herbatę lub kawę z imbirem. Można tę przyprawę dodawać do zup, sałatek i mięs, a efekt będzie bardzo dobry. Spalanie tłuszczu przyspieszają ćwiczenia fizyczne – najlepsze są przysiady, zwyczajne przysiady. Stosowanie ziół, diety, picie wody mineralnej oraz herbatki z imbirem jest pomocne. Warto sięgać po niedrogie preparaty na cellulit, domowe sposoby są w tym całkiem skuteczne. Dzięki temu ciało ujędrni się szybko i łatwo, a pani wróci do formy.

Podsumowanie

Cellulit nie musi być dożywotnim towarzyszem pani. Warto go zwalczyć tak szybko, jak się tylko da. Poza tym poprawa kondycji jest efektem ubocznym walki z cellulitem, ale bardzo pożądanym. Zioła są pomocne, warto po nie sięgać – nie szkodzą tak, jak tabletki i sprawiają, że organizm wraca do równowagi naturalnie. Oczyszczają, ujędrniają oraz dodają sił – takie jest działanie ziół.

Źródła i literatura
  1. Klimowicz, Adam, et al. „Substancje pochodzenia naturalnego stosowane w terapii cellulitu.” Postępy Fitoterapii 2 (2015): 16.
  2. Stolecka-Warzecha, Anna. „Nutrikosmetyki–wsparcie dla diety.” Polish Journal of Cosmetology 17.1 (2014): 30-38.

Dodaj komentarz