Sprawdzone sposoby na cellulit

 

Sprawdzone sposoby na cellulit

Istnieje mnóstwo różnorodnych metod na walkę z cellulitem, ale niewiele z nich zostało zweryfikowanych w trakcie systematycznych badań naukowych. Sposoby na cellulit obejmują: suplementy diety, kosmetyki, peeling na cellulit, zabiegi z użyciem metod fizykalnych, masaże, czy wreszcie zabiegi chirurgiczne. Skuteczny i sprawdzony sposób na cellulit powinien uwzględniać mechanizmy powstawania tej przypadłości.


Menu:

Lista skutecznych sposobów na cellulit

Metod walki z tym schorzeniem jest wiele. Poniżej przedstawimy te, które naszym zdaniem mają największy udział przy pomocy zwalczania niechcianej pomarańczowej skórki.

Wiele osób poleca masażer na cellulit 

Jednym z nich jest zatrzymanie płynu w tkance podskórnej i obrzęk płacików tłuszczowych. Masaż jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawę przepływu krwi oraz limfy w skórze i tkance podskórnej, stąd dobrym rozwiązaniem może być masażer na cellulit. Może to być prosty roller na cellulit (którego nie należy mylić z rollerem do mezoterapii, wyposażonym w igiełki), którym należy masować nogi od dołu w kierunku serca. Chodzi o to aby wymusić przepływ limfy w pożądanym kierunku.

Jak powinny wyglądać takie rolki na cellulit?

Najlepiej aby takie rolki na cellulit miały wypustki, gdyż dzięki nim oddziałują na głębsze tkanki i masaż jest skuteczniejszy. Taki sposób na cellulit oparty jest o poprawę przepływu krwi przez tkanki (a co za tym idzie lepsze ich natlenienie i odżywienie), odprowadzenie nadmiaru płynu i obniżenie napięcia mięśniowego.

Peeling kawowy jako skuteczny sposób na cellulit

Dobrze znanym źródłem kofeiny są ziarna kawy, stąd kawa na cellulit jest koncepcją całkowicie racjonalną. W praktyce łatwo jest sporządzić peeling kawowy na cellulit. Wystarczy zmielona kawa, wrzątek i oliwa z oliwek. Dodatkowo można dodać imbir, cynamon, sok z cytryny lub jakiś inny składnik. Można też kupić gotowy peeling na cellulit w tubce. Kofeina wędrująca z preparatu do tkanki tłuszczowej, zwiększa w nich produkcję specjalnego enzymu – lipazy, która rozkłada tłuszcz i powoduje jego uwalnianie do krwi. Podobnie do kofeiny działają: teofilina i teobromina (również zawarte w kawie, choć w niewielkiej ilości). Lipolitycznie działają też związki blokujące receptory typu alfa dla adrenaliny. Do tej grupy należą pewne bioaktywne aminy jak: fentolamina, dihydroergotamina lub johimbina.

Szczotka na cellulit

Specyficznym narzędziem do masażu jest szczotka na cellulit. Nie musi to być wcale jakaś specjalna szczotka – wystarczy duża szczotka z naturalnym włosiem. Szczotkowanie należy wykonywać na sucho (można to robić przed kąpielą). Nogi powinny być szczotkowane z dołu do góry, a skóra nie powinna być zwilżana żadnymi kosmetykami. Cellulit może być również spowodowany nadmierną akumulacją tłuszczu w komórkach podskórnej tkanki tłuszczowej.

Podsumowując

Wiele preparatów na skórę zawiera w swoim składzie rozmaite zioła. W surowcach roślinnych znajduje się mnóstwo składników, związków chemicznych, które w szczególności poprawiają krążenie krwi, uszczelniają śródbłonek naczyń, likwidują wolne rodniki i łagodzą reakcje zapalne. Przykładami takich ziół są: miłorząb dwuklapowy (japoński), wąkrota azjatycka, bluszcz pospolity, a także nasiona kasztanowca zwyczajnego. Osoby, które oczekują szybkich efektów powinny zainteresować się preparatem Cellutix.

Źródła i literatura
  1. Majewska, Emilia, and Beata Kowalewska. „WIEDZA SPOŁECZEŃSTWA NA TEMAT PRZYCZYN POWSTAWANIA I METOD ZWALCZANIA CELLULITU.” ZESZYTY NAUKOWE: 6.
  2. ZAŁĘSKA ŻYŁKA, IZABELA. Cellulit jako problem medyczny. Problemy Higieny i Epidemiologii, 2008, 89.4: 487-491.

Dodaj komentarz